2.jpg

Kovo 7 d. Darbuotojų saugos ir sveikatos (DSS) Vadovų klubas turėjo išskirtinį susitikimą su Vyriausiuoju valstybiniu darbo inspektoriumi (VDI) Jonu Griciumi. Tai reguliarus, kiekvienais metais organizuojamas susitikimas, kurio metu aptariami aktualūs darbų saugos klausimai.

VDI vadovas Jonas Gricius džiaugėsi šio DSS Vadovų klubo gyvavimu, kuris jungia socialiai atsakingas, dideles įmones, tokias kaip Klaipėdos jūrų krovinių kompanijų KLASCO, IKEA Industry Lietuva, Circle K Lietuva, Achema, Mars Lietuva, Sicor Biotech ir kt. Inspektorius juokavo: „Smagu ir įdomu būtų net pačiam prisijungti prie šio prasmingo klubo ir dalintis gerąją patirtimi“. Ir tuoj pat perėjo prie koncentruotos VDI 2016 metų veiklos apžvalgos pristatymo. Inspektoriaus pranešimo pagrindinis akcentas – žūtys darbe. Buvo prabrėžta, jog reikalinga sutelkti visas jėgas, kad darbo aplinka būtų saugesnė ir pavyktų išvengti nelaimingų atsitikimų. Tuo remiantis pristatyti išsamūs 2017 metų VDI veiklos prioritetai.

DSS Vadovų klubo narė Silva Jaruševičienė iš įmonės Circle K Lietuva dalijosi mintimis: „Didžiuojamės ir džiaugiamės, kad galėjome atvirai pabendrauti su Vyriausiuoju valstybiniu darbo inspektoriumi Jonu Griciumi, iškelti mums rūpimus klausimus, pasikonsultuoti ir padiskutuoti. Manau, kad tai žingsnis į priekį, kai diskutuojame, suprantame vieni kitus. Diskusijose gimsta teisingi sprendimai. Labai svarbu mums suprasti, kad Darbo inspekcijos ir mūsų Vadovų tikslas yra vienas – saugūs darbuotojai“.

Perteikta informacija, diskusijos, atviri, gyvi pokalbiai apie darbų saugą praplėtė Vadovų klubo narių akiratį. Paskatino dar kartą susimąstyti apie esamas ar gresiančias problemas. Kiekvienas asmeniškai galėjo pagalvoti, ką savo įmonėje būtų įmanoma pakeisti, kad vyrautų saugesnė ir sveikesnė darbo aplinka.

DSS Vadovų klubas jungia 19 darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos vadovų bei specialistų, kurių atstovaujamose įmonėse dirba virš 16 tūkst. darbuotojų. DSS Vadovų klubas yra sudėtinė 28 Vadovų klubų tinklo dalis, tarp kurių Verslo vadovų klubai, jaunųjų vadovų ir savininkų klubai, įvairūs profesionalų klubai, jungiantys finansų, gamybos, logistikos, personalo grupes, o taip pat Universum klubai, siekiantiems visapusiško pasaulio ekonomikos ir politikos pažinimo.