1.jpg

Tęsdami jau gražia tradicija tapusį bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene, 2016 m. birželio 15 d. Vadovų klubų nariai stebėjo tarptautines karines NATO pratybas „Geležinis Vilkas 2016“ generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje. Dienos orai pasitaikė permainingi, tačiau, kaip juokavo kariškiai, jei pratybų metu lyja, nieko nenutinka – pratybos tiesiog vyksta toliau! Taigi vizitą beveik 100 klubiečių pradėjo pakilia nuotaika ir pasiruošę išbandymams.

Susitikimo pradžioje visus renginio dalyvius pasveikino Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika. Vadovų klubų nariai buvo supažindinti su Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų pajėgomis, dalyvaujančiomis pratybose „Geležinis Vilkas 2016“, šių pratybų misija ir tikslais.

Praktinės renginio dalies metu klubiečiai išbandė save dalyvaudami programoje „Tapk Lietuvos kariu pusdieniui“. Dalyvių laukė iššūkiai įvairiose taktinėse rungtyse: rikiuotės formavimo, karinės inžinerijos užsiėmimo, šaudymo, komandinio darbo, granatų svaidymo, medicinos pagalbos teikimo užduotyse. Klubo nariai turėjo progą pabendrauti su Lietuvos kariuomenės karininkais, apžiūrėti karinę techniką ir ginkluotę, jiems taip pat buvo sudaryta unikali galimybė stebėti bendras Lietuvos, JAV ir Lenkijos karių karinės operacijos pratybas.

Kaip minėjo Lietuvos kariuomenės atstovai, šios tarptautinės pratybos pademonstravo NATO partnerių šalių pasiruošimą kolektyvinei Baltijos šalių gynybai ir akivaizdžiai parodė, kad Lietuvos narystė NATO - visavertė.

Pasak Vadovų klubų tinklo įkūrėjos ir direktorės Marijos Gurskienės, galimybė Vadovų klubų nariams apsilankyti pratybose – tai graži Lietuvos Kariuomenės padovanota šventė Lietuvos verslo bendruomenei, ir ji prisidės prie verslo bendruomenės bei mūsų krašto Ginkluotųjų pajėgų abipusiško ir prasmingo bendradarbiavimo.

 

 

 

 Kaip sako mūsų kariai – „Vienybėje jėga, tikėjime – pergalė!“