1.jpg

Vadovų klubų nariai susitiko su Lietuvoje viešinčiu JAV NASA astronautu Karol Joseph Bobko. Lietuviškų šaknų turintis K. J. Bobko ne tik sutiko pasidalyti savo patirtimi kosminėje programoje, bet ir su Vadovų klubų nariais diskutavo Lietuvos kosmoso technologijų vystymo, inovacijų diegimo, verslo plėtros klausimais.

Buvęs JAV oro pajėgų ir NASA astronautas, lakūnas bandytojas, erdvėlaivių inžinierius ore išbuvo apie 6 tūkst. valandų ir kosmose pabuvojo 3 kartus: 1983 m. į kosmosą skrido erdvėlaiviu „Challanger STS-6“, 1985 m. vadovavo erdvėlaiviams „Discovery STS-51D“ ir „Atlantis STS-51J“.

Svečias pristatė daugkartinio naudojimo erdvėlaivių, astronautų rengimo programas, pasakojo apie darbą ir gyvenimą kosminėje erdvėje, prisiminė pirmuosius įspūdžius pakilus į kosmosą, patirtus iššūkius ir sunkumus, kosminės erdvės stebėjimus, rodė autentiškas nuotraukas.

Po susitikimo iš Vadovų klubų narių K. J. Bobko sulaukė daug gražių žodžių ir padėkų už šį įsimintiną susitikimą. Svečias taip pat džiaugėsi galimybe pabendrauti su Lietuvos verslo bendruomene, anot jo, kuriančia atsakingą, modernią ir etišką verslo kultūrą.