4.jpg

Pažintis su naująja Vilniaus universiteto biblioteka tapo atradimu Vadovų klubo nariams. Su 2013 metų vasario mėnesį skaitytojams duris atvėrusia moderniausia ir didžiausia šalies biblioteka klubiečius supažindino jos direktorė Irena Krivienė.

I. Krivienė pristatė VU biblioteką ir jos sudėtinę dalį – Nacionalinį atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą (toliau – MKIC), papasakojo MKIC atsiradimo istoriją, išdėstė principus, kuriais buvo vadovaujamasi kuriant MKIC koncepciją. Tai – funkcionalumas, atvirumas, lankstumas, racionalumas ir estetika.

 „Bibliotekoje leidžiama daryti viską, kas nepažeidžia fizinės ir dvasinės žmogaus laisvės“, – sakė I. Krivienė. Tai yra viena iš esminių naujos bibliotekos nuostatų. Kiekvienas lankytojas yra supažindinamas su koncepcija „1+1=1“, kur pirmasis dėmuo yra Vilniaus universiteto centrinė biblioteka su savo istoriniu kontekstu, humanitarinių ir socialinių leidinių kolekcijomis, o antrasis dėmuo – MKIC. Abu pastatai su juose kaupiamais ir administruojamais informacijos ištekliais, personalu ir veiklomis sudaro vieną struktūriškai neskaidomą Vilniaus universiteto padalinį – VU biblioteką. Tai ir yra „1+1=1“.

 Ekskursijos po biblioteką metu klubiečiai taip pat buvo supažindinti su bibliotekos architektūra, infrastruktūra, šiuolaikinėmis informacinėmis sistemomis bei knygų, leidinių tvarkymo ir skaitytojų aptarnavimo technologijomis.