3.jpg

Birželio 6 d. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje buvo minimas Vadovų klubo 15 metų veiklos jubiliejus. Gausiai susirinkusius klubo narius ir kitus svečius sveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Vadovų klubo steigėja ir direktorė Marija Gurskienė, l. e. p. VU rektorius prof. Jūras Banys bei Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė džiaugėsi Vadovų klubo susikūrimu ir veikla. „Man pasisekė, nes su klubo vadove teko susitikti prieš daugiau nei 15 metų. Tuomet pradėjome dirbti kaip eiliniai valstybės tarnautojai, mėginome padėti Lietuvos verslui. Šiandien visus sveikinu labai asmeniškai, nes ir su Marija Gurskiene, ir kai kuriais Jūsų teko paragauti ir druskos, ir rupios duonos“, – kalbėjo Prezidentė ir kvietė susirinkusiuosius žvelgti į priekį ir kurti šalies ateitį.

Savo kalboje M. Gurskienė pabrėžė, kad jubiliejui pažymėti pasirinkta vieno seniausių Europos universitetų sakralinė erdvė, simbolizuojanti mokslą, tikėjimą ir verslo jėgą. „15 metų – tai daug ar mažai?“ – retoriškai klausė M. Gurskienė ir linkėjo Vadovų klubui gyventi tiek metų, kad jo nariai galėtų įgyvendinti visas mintis ir svajones.

Renginio svečiai turėjo unikalią galimybę išgirsti buvusio Islandijos Užsienio reikalų ministro Jon Baldvin Hannibalsson kalbą, kurioje jis apžvelgė įvykius, nulėmusius nepriklausomos Lietuvos valstybės diplomatinį pripažinimą 1991 metais. Lietuvos banko Valdybos pirmininko Vito Vasiliausko pranešimo dėka svečiai įsigilino į šalies ekonomikos perspektyvas.

Renginyje taip pat buvo pristatytas Vadovų klubo iniciatyva ką tik lietuviškai išleistas visas žymaus ekonomisto Adamo Smitho veikalas „Tautų turtas“ (I-V knygos), svečius džiugino muzikologo doc. Viktoro Gerulaičio vedamas koncertas. Renginį vainikavo Lietuvos jėzuitų provincijolo kun. Gintaro Vitkaus aukojamos Šv. Mišios už Vadovų klubą.

Lietuvos banko Valdybos pirmininko Vito Vasiliausko pranešimą skaitykite čia.