5.jpg

Birželio 6 d. Vadovų klubui švenčiant 15 metų veiklos jubiliejų dienos šviesą išvydo pirmą kartą lietuvių kalba išleistos visos penkios Adamo Smitho veikalo „Tautų turtas“ knygos.

„Iš A. Smitho mes galime išmokti tikro valstybinio mąstymo ir gauti žinių, reikalingų valstybės valdymui, o tai yra ypač svarbu Lietuvai, atgavusiai nepriklausomybę vos prieš 20 metų. Mums itin artimas ir A. Smitho požiūris į asmens išsilavinimą, kurį jis vertino kaip pagrindinį kapitalą. Todėl švęsdami 15 metų jubiliejų siekiame skatinti Lietuvos įmones, politikus ir akademinės visuomenės atstovus domėtis A. Smitho raštais. Džiugu, kad Vadovų klubo iniciatyva išleistas „Tautų turtas“ dienos šviesą išvydo būtent mūsų jubiliejaus dieną,“ – sakė Vadovų klubo steigėja ir direktorė Marija Gurskienė.

Inicaityva išleisti „Tautų turtą“ gimė 2011 metais, kuomet Vadovų klubas pradėjo nuosekliai propaguoti A. Smitho idėjas savo narių tarpe. Neilgai trukus buvo pasiektas susitarimas pratęsti prieš dešimtmetį pradėtą George‘o Soroso „Atviros Lietuvos fondo“ darbą. Tuomet pirmą kartą istorijoje „Tautų turto“ I–III knygos buvo išleistos lietuvių kalba. Deja, dėl nepakankamo palaikymo šios didžiulę vertę turinčios knygos nesulaukė dėmesio, kurio jos yra vertos. Klubo nariams apsisprendus tęsti šią iniciatyvą, iš leidėjo buvo įsigytos likusios knygos ir imta toliau kaupti lėšas, reikalingas likusių knygų leidybai.

Ateityje Vadovų klubas planuoja išleisti kitą A.Smitho šedevrą – „Moralės jausmų teoriją“.