4.jpg

Vadovų klubo bendradarbiavimas su Ingrida Šimonyte prasidėjo dar 2003–2004 metais. Tuomet I. Šimonytė klubo nariams kalbėjo apie eurointegracinių įstatymų poveikį Lietuvos mokesčių sistemai, o 2013 m. pradžioje bendradarbiavimą vainikavo net trys pranešimai apie Lietuvos ekonomikos perspektyvas ir viešuosius finansus bei Lietuvos valstybės pinigų srautų valdymą.

Klubiečiai turėjo puikią progą iš pirmų lūpų išgirsti, kaip valdomos Lietuvos valstybės pajamos ir pinigų srautai, kur investuojami valstybės pinigai, kaip mokesčių administravimo keitimai atsiliepė valstybės pajamų surinkimui. Jie sužinojo, kaip finansų ekspertė vertina Lietuvos viešuosius finansus dabartinės pasaulinių finansų situacijos kontekste.

I. Šimonytė – 1997–1998 m. LR finansų ministerijos fiskalinės politikos departamento mokesčių skyriaus vyr. ekonomistė, 1998–2001 m. mokesčių departamento netiesioginių mokesčių skyriaus vedėja, 2002–2004 m. mokesčių departamento direktorė, LR finansų ministerijos sekretorė, nuo 2009 m. liepos mėnesio – LR finansų ministrė, A. Kubiliaus vadovaujamoje vyriausybėje pakeitusi prieš tai Finansų ministerijai vadovavusį Algirdą Šemetą, šiam išvykus dirbti į Europos Komisiją.