5.jpg

Biotechnologijoms tampant vienu iš svarbiausių veiksnių, nulemiančių pasaulio ekonomikos vystymąsi, klubiečių grupės keturis kartus lankėsi „Thermo Fisher Scientific“ Vilniaus padalinyje (buvęs „Fermentas“), keletą kartų bendrovės vadovai darė pristatymus įvairių klubų sesijų metu.

Su klubo nariais bendravo prof. Viktoras Butkus, Baltijos regiono viceprezidentas, generalinis direktorius Algimantas Markauskas, mokslo direktorius prof. Arvydas Janulaitis, gamybos direktorius Rimantas Kvedaras, R&D (research and development) grupės vadovas dr. Remigijus Skirgaila. Jų dėka klubiečiai daug sužinojo apie „Fermento“ kelią tampant „Thermo Fisher“, įmonės sėkmės pagrindus, vadybą globalios kompanijos įmonėje, globalų bendrovės marketingą.

Klubo nariai lankėsi naujajame laboratoriniame pastate ir išklausė pranešimą, kuris buvo teorinis įvadas siekiantiems susipažinti su biotechnologijomis. Buvo kalbama apie platų įvairių baltymų naudojimą šiuolaikinėje molekulinėje biologijoje, biotechnologijoje, farmacijoje, organinėje sintezėje, diagnostikoje, pašarų, skalbimo priemonių gamyboje, lengvojoje pramonėje ir biokuro gamyboje. Klubiečiai susipažino su naujų technologijų galimybėmis bei turėjo galimybę pamatyti pačius moderniausius prietaisus.

„Thermo Fisher Scientific“ Vilniaus padalinys gamina daugiau kaip 760 produktų gyvybės mokslų tyrimams ir diagnostikai. Absoliuti dauguma šių produktų yra sukurti bendrovės laboratorijose, nemaža jų dalis – unikalūs. Produktai plačiai naudojami visame pasaulyje tiriant genų sandarą, raišką ir įvairovę, kuriant naujus įgimtų, paveldimų ir užkrečiamųjų ligų diagnostikos metodus.